İbrahim SERTAÇ Kimdir ?

Psikolojik Danışman

Bireysel Terapi, Çocuk-Ergen Terapisi, Aile ve Çift Terapisi alanlarında danışanlarına hizmet vermektedir. Terapilerinde EMDR ve Maneviyat Psikolojisi temelinde, İmgeleme, Hipnoterapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Bilişsel Davranışçı Terapi ve Bilinç Altı tekniklerini harmanlayan eklektik bir yaklaşımı benimsemektedir.

Holistik bir bakış açısıyla A’dan Z’ye fiziksel hastalıklar ve fazla kiloların çözümü için, hastalıkların ve fazla kiloların zihinsel sebepleri üzerinden çözümler sunmaktadır. Bu alandaki teknikleri tasavvufi bir bakış açısıyla revize ederek uygulamaktadır.

Bununla birlikte danışanlarını daha hızlı tanımak için Fizyonomi (Yüz Okuma) ve Kişilik Analizi (Enneagram, Beş Element)  yöntemlerinden faydalanmaktadır. Enneagram ile Kişilik Analizi eğitimleri düzenlemektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi Lisans; İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans, yine Marmara Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi Yüksek Lisans dereceleri bulunmaktadır.

Danışmanlık, Havacılık, Teknoloji, ARGE, Elektromekanik, İletişim faaliyet alanlarında çalışan Kamu ve Özel sektör kuruluşlarının, “İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim” departmanlarında son 10 yılı yönetici olmak üzere uzun yıllar çalışmıştır. 5 yıldır psikoterapist olarak çalışmaktadır.

Çalışma Alanları